SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVA - EPARHIJA BRANI;EVSKA

AKTUELNOSTI
Изградња Капеле Св.Јована Кронштатског
Postavljeno: 08.03.2016.

Ове године настављени су радови на капели Светог Јована Кронштатског.
Капела је озидана од камена споља,а од цигле изнутра,са испуном од бетона и арматурном мрежом.
Затим се приступило шаловању кровова капеле,олтарске полукалоте и полукружног свода наоса.
Кровови су сада избетонирани и треба урадити хидроизолацију од битулита и кондора,а онда ставити и фолију-парну брану пре постављања бакарног лименог крова.
Ако буде средстава да се овај материјал набави и све на време уради,планирамо да се уочи славе Светог Јована Кронштатског постави Крст на капелу.
Крст је као и на цркви и звонику,дванаестокраки са куглом у подножју, биће од прохрома,а одозго позлаћен.
Свако ко жели да прими благослов Светог Јована,може према могућностима да учествује помажући изградњу прилозима.

Сва права задржана © Ауторско право - Манастир Светог Апостола Томе +Томић+ 2018